no-img
توربو سایت

پاسخنامهٔ‌ برنامه نویسی مقدماتی«VB ver 6.0»


توربو سایت
خدمات برنامه نویسی رایانه ای.طراحی صفحات وب.خدمات نصب و راه اندازي شبکهٔ کامپیوتر«پکیج های آموزشی سایت»
اطلاعیّه های مهّم آموزشی.آزمونی همراه با راه اندازی.طراحی.برنامه نویسی وب سایت«استاتیک.دینامیک»

ادامه مطلب

//
PDF
پاسخنامهٔ‌ برنامه نویسی مقدماتی«VB ver 6.0»
pdf
دی ۱۵, ۱۳۹۵
اندازه : ۱۰۰/۶ کیلوبایت
55,555 ریال
تعداد صفحات : ۲ برگ
برنامه نویسی مقدماتی
پاسخ تشریحی سوالات
Visual Basic 6.0
پاسخ ۱۴ سوال انتخابی
55,555 ریال – خرید

پاسخنامهٔ‌ برنامه نویسی مقدماتی«VB ver 6.0»


نرم افزار مایکروسافت ویژوال بیسیک، ابزاری برای توسعه برنامه های تحت ویندوز است این زبان حاصل توسعه و ارتقای زبان بیسیک می باشد .نسخه های متعددی مانند Gwbasic و سپس Qbasic و Turbo basic ارائه گردید.
اولین نسخه ویژوال بیسیک در سال ۱۹۹۱ برای سیستم عامل های Dos و Windows 3 . 1 ارئه شد.نسخه ۴ ویژوال بیسیک در سال ۱۹۹۵ به بازار آمد که از برنامه های ۳۲ بیتی پشتیبانی می کرد و نسخه ۵ این نرم افزار در سال ۱۹۹۶ که تغیراتی نسبت به نسخه های قبلی داشت.نسخه ۶ در سال ۱۹۹۸ با تغییرات و قابیلیتهای زیادتری ارئه شد و آخرین نسخه این نرم افزار Visual Basic . Net می باشد که از تکنولوژی . Net استفاده می کند و یک زبان کاملاٌ شیء گرا( ( Object Oriented است.

همانطور که از نام ویژوال بیسیک مشخص است این زبان دارای ویژگی رابط گرافیکی کاربر( GUI ) است و شما ظاهربرنامه خود را می توانید با Drag & Drop و انداختن کنترل های مورد نظر بر روی فرم برنامه ایجاد کنید و دیگر نیازی به نوشتن کد برای ایجاد فرم ، برچسب ، دکمه و غیره نمی باشد و حتی می توانید قبل از اجرای برنامه ظاهر آن را مشاهده کنید. بعد از طراحی رابط گرافیکی کاربر، برنامه نویس کدهایی را نوشته و مشخص می کند که برنامه چه عکس العمل هایی را در مقابل اعمال کاربر انجام می دهد.

در ویژوال بیسیک از زبان بیسیک استفاده می شود که از زبان برنامه نویسی Qbasic گرفته شده است. Qbasic یک زبان مبتنی بر متن بود و برای سیستم عامل Dos طراحی شده بود اما ویژوال بیسیک یک زبان گرافیکی است که برای طراحی برنامه ها در سیستم عامل Windows است. استفاده از زبان پایه ای Basic در ویژوال بیسیک سبب شده است که ویژوال بیسیک در حالی که یک زبان قدرتمند است برای یادگیری ساده باشد.

برنامه نویسی ساخت یافته ، یکی از روشهای برنامه نویسی است که برای تولید نرم افزار به کار می رود. در این روش یک برنامه به بخش های کوچکتر و مجزا از هم تقسیم می شود به صورتیکه خوانایی برنامه بیشتر و خطایابی آن راحت تر می شود. در نتیجه سرعت تولید نرم افزار بیشتر و هزینه آن کاهش می یابد. ویژوال بیسیک با استفاده از انواع رویه ها( Procedure ) و توابع ( Function ) به خوبی این روش برنامه نویسی را پشتیبانی می کند.

برنامه نویسی شیءگرا ( Object Based Programming ) یکی از آخرین روشهای برنامه نویسی است که درآن یک برنامه به بخش های مجزایی به نام کلاس ( Class ) تقسیم می شود. اشیاء از کلاسها بوجود می آیند وهرشیء مانند اشیاء فیزیکی دردنیای واقعی دارای یکسری خصوصیات ، اعمال (متدها) و رویداد است. یکی از ویژگی های مهم در این روش ویژگی وراثت در کلاسها است.
ویژوال بیسیک۶ یک زبان Object Oriented کامل نیست اما بسیاری از امکانات لازم برای تعریف و کار با کلاسها و اشیاء را دارد و به همین دلیل به آن زبان برنامه نویسی مبتنی بر شیء Object Based می گویند. آخرین نسخه ویژوال بیسیک که از تکنولوژی . Net (بخوانید دات نت) استفاده می کند، یک زبان Object Oriented کامل است.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

توربو سایت«طوفان احمدی گوکی»